V některých městech světa, jako Mexico City či Peking, lidé stráví každý den běžně třeba tři hodiny únavným dojížděním do zaměstnání. Podle některých výzkumů dojíždění snižuje kvalitu života a způsobuje psychické potíže. Najdou se však i projekty, které ukazují, že doprava do práce může být krásná.Architektonická společnost NBBJ má kanceláře po celém světě – celkem v deseti globálních metropolích od USA po Indii. Vedení zvažovalo, jak vytvořit jednotnou identitu firmy a jak by zaměstnanci mohli lépe poznat své kolegy, přestože žijí na nejrůznějších místech planety. Nyní přišla s nápadem, že by zaměstnanci mohli vytvořit společný projekt, ve kterém by zachytili momentky ze své cesty do práce. Co je první věc, kterou vidí, když opustí domov? Co netradičního po cestě zahlédnou? Natočili desítky krátkých snímků, které pak složili do tohoto videa. Najdeme na něm vše od cvičení taiči v Šanghaji po pouliční zelináře u stanice metra v New Yorku.

Na internetu najdeme i řadu videí ukazující krásu dojíždění na kole, nebo třeba série fotografií o dojíždění do práce na sociální síti Pinterest.

A pak tu máme jednu reklamu před časem vysílanou v Británii, která ukazuje jak lze logistiku přesunu pracovní síly možné řešit i docela bizarním způsobem…