Cesta ke zlepšování  a inovace v logistice nemusí vést vždy (nebo hlavně) přes stále propracovanější software a zvyšování efektivity. Využít se dají i nové technologie, které časem nejspíš změní i celé fungování nejrůznějších segmentů logistiky. Jít může třeba o drony, o kterých jsme psali naposledy tady.

Právě o dronech se v poslední době mluví sice nejčastěji, nejde ale o jedinou technologickou novinku, která může znamenat revoluci v našem oboru. Dalším takovým příkladem jsou brýle Google Glass.

Jak se dají využít v praxi hlavně ve skladování, ukazuje další díl miniseriálu o start-upech v logistice. Přehled dalších zajímavých start-upů najdete tady.

Tihle IT profíci si říkají Itizzimo a slibují, že změní fungování skladů. Pro brýle Google Glass vyvinuli speciální aplikaci, díky které by měli mít vedoucí skladů na první pohled plně pod kontrolou aktuální situaci.

Vyšší přesnost, rychlost i bezpečnost

Díky datovým brýlím by měli lidé vždy a plně k dispozici všechny informace, které by navíc odpovídaly změnám v reálném čase. Člověku ve skladu se přitom potřebné údaje (jako třeba množství zboží ve skladě, jeho poloha, objednávky a další) budou promítat do zorného pole v brýlích. Díky tomu neomezuje člověka ve skladu třeba to, že zrovna u sebe nemá potřebné dokumenty nebo tablet, zároveň může mít volné ruce a zároveň všechny informace má stále k dispozici.

S kamerou integrovanou v brýlích je možné i skenovat kódy zboží a sledovat v reálném čase management skladu. Podle Itizzima mají Google Glass zvýšit i bezpečnost, protože můžou včas varovat například řidiče vysokozdvižných vozíků před překážkou nebo lidí v cestě. Jak to může v realitě fungovat (tady na příklad spolupráce se SAP), ukazuje jasně tohle video.

O dalším start-upu s velkými ambicemi Locafox, který chce být lokální konkurencí pro Amazon si můžete přečíst tady.