Vlastně by na tom nemuselo být ani nic tak zvláštního: jeden internetový obchod si chce otevřít kamennou prodejnu. Věc, na kterou jsme z Česka zvyklí běžně a nikdo se nad tím nepozastavuje. Jenže v tomhle případě jde o téma, kterému se věnují velká světová média a pozastavuje se nad ním kde kdo. Jde totiž o Amazon, internetový gigant, jehož šéf Jeff Bezos razí trendy i tempo právě v online byznyse. 

Podle informací deníku The Wall Street Journal  nyní i Amazon chystá lehký úkrok stranou a prý podle dobře informavých zdrojů chce Bezos otevřít v New Yorku na Manhattanu kamenný obchod Amazonu. Společnost se ke zprávě nevyjádřila, ale brzy by mělo být jasno, jak to s tímto plánem skutečně je. Obchod by se totiž měl podle zmíněné zprávy otevřít ještě před letošními vánočními svátky.

Zrychlení pro Neworčany

Zákazníci Amazonu by si měli v prodejně nedaleko Empire State Building moct například vyzvedávat objednané zboží nebo vracet to, co si objednali, ale nakonec nechtějí. Zároveň by součástí prodejny měl být i mini sklad, ve kterém by bylo připravené nejčastěji objednávané zboží – zákazníci Amazonu v New Yorku by jej tak mohli obdržet ještě ve stejný den, jako si z této nabídky objednají. Pokud se tento koncept osvědčí, mohl by jej Amazon rozšířit postupně i do dalších měst v USA. Zatím také není jasné, jak velký by obchod měl být a kdy by se mohl přesně otevírat.

Nutno ovšem dodat, že by se nejednalo o úplně první testování nebo experimetování Amazonu s tradičnějšími místy prodeje: například loni Amazon vystavil v některých nákupních cetrech v USA prodejní automaty, ve kterých byly k dostání jeho čtečky e-knih a tablety.

V Evropě zatím Amazon podle dostupných informací zatím kamenný obchod nechystá, místo toho tady ale rozšiřuje své skladové kapacity (například i v Česku – kde začíná stavět obří skald nedaleko Prahy) a zároveň se snaží urychlit lhůty dodání zboží, které si jeho klienti objednají. Víc si o tom můžete přečíst tady.