Ještě před rokem by se tomu většina lidí asi smála. Teď se ale ukazuje, že drony bychom měli všichni začít brát opravdu vážně. Jejich využití v logistice a doručování menších zásilek je podle řady odborníků tématem, které se brzy stane rozšířenou běžnou realitou. 

„Pracujeme na budoucnosti,“ stojí rovnou v první větě inzerátu Amazonu, o kterém se nyní píše na celém světě. Kdo má chuť řešit skutečné problémy světa, má šanci uplatnit se u Amazonu v Prime-Air-Teamu! Tak oslovuje tento americký obr lidi, kteří mají zkušenosti s pilotováním dronů a které se nyní snaží získat do svého rostoucího týmu.

Až patetický inzerát zní jako z budoucnosti – zatím se využití dronů v přepravě zásilek jen testuje a hromadný nábor jejich pilotů tak může znít spíš úsměvně. Jenže Amazon vidí v dronech skutečně budoucnost a nehodlá nic zanedbat. Když před rokem šéf Amazonu Jeff Bezos oznámil projet s drony Prime Air, nechal se slyšet, že jeho firma bude do pěti let doručovat zásilky s pomocí dronů (pokud úřady vydají potřebná povolení).

Amazon chce zase udávat tempo

Během chvíle se ale na drony vrchly i další společnosti jako třeba DHL nebo Google. Bezos se nyní tedy snaží získat a „stáhnout“ z trhu před konkurencí jak piloty tak i zkušené techniky, se kterými chce opět získat v téhle oblasti budoucnosti náskok.

Kdo se chce o taové místo ucházet, musí mít alespoň tři roky zkušenosti s testovacím pilotováním, minimálně bakalářské vzdělání z oboru leteckého inženýrství nebo podobných technických oblastí a kromě toho se musí prokázat vynikajícími komunikačními schopnostmi. Zkušenosti s řízením dronů jsou výhodou.

Vývojová centra Prime Air má Amazon na několika místech, ty nejvýznamnější jsou v Seattlu a v Cambridge. Právě tam by měli vybraní lidé z řad uchazečů o pilotování dronů pracovat.