Tohle elektrické jízdní kolo můžete kdykoliv složit a hodit na záda. Bicykl zvaný “”Impossible” se vejde do tašky nebo do batohu. Podle jeho designérů má sloužit třeba k tomu, že když se dostanete do dopravní zácpy, jednoduše zaparkujete auto, vytáhnete z kufru svůj “Impossible”, rozložíte a jedete.Samotné kolo navíc nepotřebuje žádné místo na parkování. Není nutné hledat volný sloupek, není nutné kolo zamykat – a nikdo ho neukradne. Můžete si ho totiž složit a vzít do kanceláře. Nezabere o moc víc místa než pracovní taška. Navíc má být vyrobené z ultralehkých materiálů, takže přenášet ho má být snadné.

Foto2

Skupina čínských a kanadských designerů, která s nápadem přišla, projekt umístila na crowdfundingový server Kickstarter, protože zatím mají jen prototyp a potřebují investici na to, aby mohli kola vyrábět ve velkém. A v prosinci nasbírali od dárců 300 tisíc dolarů. To je několikanásobně víc, než na start projektu žádali.

Designeři chtějí, aby kolo bylo co nejvíc “customizovatelné”, jinak řečeno, aby si ho každý zákazník mohl přizpůsobit na míru. A nejde jen o nastavení sedadla, ale třeba nejrůznější barevné kombinace řidítek a dalších součástí.

Foto3

Elektrokolo má zvládnout rychlost 20 kilometrů za hodinu po dobu 45 minut, pak je nutné nabít baterii (což trvá 90 minut). Takže ideálně na dojíždění do práce, na delší vyjížďky to není.

Elektrokolo, které vyrobíte za půl hodiny

V oboru elektrokol se objevuje jedna novinka za druhou. Tohle je další z vychytávek posledních dní. Projekt, díky kterému můžete udělat docela jednoduše elektrokolo z úplně jakéhokoliv bicyklu na světě – třeba z vašeho starého favorita.

Stačí k tomu jedna věc – vyměnit na něm jedno z kol za jiné, speciální, ve kterém je zabudována baterie. Výměna by vám neměla trvat déle než třicet minut a ujedete na něm bez šlapání přes 60 kilometrů. Tohle s názvem Evelo se má prodávat od března a pravda, cena zatím nebude úplně nízká: mezi 1300 – 1500 dolary, tedy někde okolo 30 tisíc korun.

Foto4

Vzniká ale dost jiných podobných projektů “výměnných kol”, například toto dánské, které má být výrazně levnější. A ceny díky konkurenci mohou dál klesat.