Jasně, všichni jsme si toho všimli: Vánoční večírky, přeplněné obchody a klid na hony daleko aneb konec roku se rychle blíží. Bilancování přenecháme ostatním, ale alespoň se můžeme společně podívat, co nás a vás na našem blogu o logistice ze všech (ano, ano, občas hodně netradičních) pohledů nejvíc zaujalo. 

Co byly tedy hity posledních měsíců? Ukázalo se například, že Češi mají blízký vztah ke kutilství.  Nebo alespoň naše čtenáře bavil článek o tom, jak si člověk může jednoduše a levně doma sám vyrobit nábytek z palet. Komu unikl, nebo si chce oživit, jak si může sám doma vyrobit postel, skříň nebo třeba lustr, ten by měl kliknout sem, kde se všechno dozví.

Nám samozřejmě udělalo velkou radost, že vás zaujal skvělý úspěch Logia a jeho řešení pro automobilku Škoda Auto. Velký zájem totiž byl i o článek, ve kterém jsme se mohli hrdě pochlubit, že jeden z našich nejvýznamějších klientů, tedy Škoda Auto, vyhrála zlatou medaili v mezinárodní soutěži European Gold Medal in Logistics and Supplier Chain. No, nejásali byste s námi? Jestli jste přehlédli, podívejte se na víc podrobností sem.

Výlet do budoucnosti

Zjistili jsme také, že se jako my nebojíte budoucnosti. Vize jsou něco, co nás baví. Máme tu několik článků, ve kterých jsme se podívali do bližší nebo i vzdálenější budoucnosti. Ať už jde třeba o drony, se kterými letos začalo ostře testovat DHL v Německu, nebo nejluxusnější vlak světa, na kterém pracují v Japonsku a který vyjede už za tři roky. Tady se můžete podívat, jak bude vypadat.

Téma, které nás hodně zajímá, je jak omezit plýtvání. A je fajn, že se přemýšlí ve světě nad tím, jak toho dosáhnout. Ať už je to třeba futuristická vize letadla bez oken, které sníží spotřebu paliva. Tenhle projekt si můžete připomenout tady. Nebo třeba projekt v Tel Avivu, kde by v budoucnosti mohly vzniknout speciální „létající“ kabiny nad městem pro přepravu lidí. Díky nim by se uvolnily přecpané silnice a snížila spotřeba paliva. O jaký plán jde, najdete tady.

No a to bychom nebyli v Česku, aby se do top nejčtenějších článků nedostalo něco s alkoholem. Ale i tady jde o úspory paliva! V Belgických Bruggách totiž vymysleli nový způsob, jak zásobovat hospody pivem – místo zavážení auty se rozhodli pro podzemní pivovod. Zajímavé? Tak se podívejte sem.