Logistika je krásná. Nejde přitom jen o takové věci, jako že je propojuje celý svět, propracované systémy fungují tak, že většina lidí o nich nemá vůbec tušení a nabízí spoustu složitých úkolů a žádá si chytrá řešení.

Ona je opravdu krásná i na pohled. To jsme v uplynulém roce dokazovali i na facebookové stránce Logia.

Tady přinášíme výběr některých z nejzajímavějších fotek, které jsme objevili. Každému se ale může líbit něco jiného, na další inspiraci a pro pobavení se podívejte sem.

Foto1

Když se říká, že je něco na knap, možná se myslí na tohle: Korintský průplav v Řecku. Zajímavé na něm je, že už je přes 120 let starý a stále v provozu. Když se ale stavěl, nebyly lodě zdaleka tak velké jako dnes. Průplavem, který je dlouhý přes šest kilometrů, široký nejvíce 30 metrů a hluboký je jen osm metrů, dnes proplouvají hlavně turistické lodě. Ani pro ty to ovšem není jednoduché.

Lodní doprava může být mnohem pestřejší, než si většinou asi myslíme. To dokazuje třeba i tenhle netradiční vodní most v Německu u Magdeburgu. Řeka, kterou most přetíná, by nám mohla být povědomá. Je to totiž Labe.

A když jsme u těch mostů, stojí za pozornost i letiště v německém Lipsku, kde letadla rolují nad frekventovanou dálnicí. Můžete se podívat i na video.

Trasu víceúrovňové dálnice zajímavě vyřešili v japonské Osace. Tam vede od roku 1992 silnice přímo skrz jednu z kancelářských budov ve městě. 

Až budete někde trčet v koloně, která se ani nehne, vzpomeňte si na tuhle fotku. Třeba vás to uklidní. Je na ní totiž zachycená neuvěřitelná dopravní zácpa, která se vytvořila v Číně v srpnu 2010. Byla (v některých fázích) dlouhá šílených 260 kilometrů a – teď pozor! Trvala víc než deset dní.

Jestli se vám v uplynulém roce něco nepovedlo a trápí vás to ještě teď, tak vězte, že prostě chyby se stávají a ne vždycky jde všechno, jak má. A občas jsou problémy opravdu pořádné. Jako třeba tahle lodní „nehoda“, při níž se řecká nákladní loď Rena  v lednu 2012 rozlomila nedaleko Nového Zélandu na dva kusy a včetně nákladu se potopila.

Nakonec má ale vždycky smysl nevzdat to a pořádně zabrat. Dokázat se dá na první pohled i nemožné. Jak dokazuje i tenhle snímek nákladního auta, který převáží mnohem větší náklad.

Tak hodně sil a všechno dobré do Nového roku i za nás!