Tenhle obr vás zaujme. Kdo jede po dálnici okolo Kladna, nemůže přehlédnout obrovskou bílou „krabici“, která stojí u kraje města. Od ostatních skladů, které jsou „vysázené“ (nejen) v okolí Prahy, se totiž liší už i na první pohled laika: je mnohem větší a především vyšší. Zdá se, jako by u města přerostla krabice od bot a stala se z ní bezkonkurenční dominata okolí. 

Ve skutečnosti se jedná o největší mrazák v Evropě, který tu za půl miliardy korun postavila a před rokem otevřela belgická pekárenská společnost La Lorraine. 

Tento mrazák měří na výšku úctyhodných 40 metrů (až 15 pater pro palety zboží), na délku měří přibližně třikrát tolik a vejde se do něj 27 tisíc palet. Skladuje se zde dopékané pečivo pro český a slovenský trh – statisíce chlebů, baget i dalších druhů pečiva. Zajímavá na tomto skladu ale není zdaleka jen jeho velikost a kapacita.

Zima a kyslík jako v Himalájích

Jeho hlavní část, kde jsou teploty okolo až minus 25 stupňů, je totiž plně automatizovaná a není tak zapotřebí lidské obsluhy přímo v tomto mrazáku, či v jeho hlavní a největší části automatického paletového skladu. Kromě nízké teploty je zde navíc v rámci protipožární ochrany snížené množství kyslíku (podobně jako ve vysokých horách) a pokud do tohoto segmentu musí člověk vstoupit, berou si s sebou kyslíkovou lahev. Speciální vybavení nepotřebují v mrazícím prostoru jen lidé, ale i technika a vybavení, jehož elektronika musí být odolná velkým mrazům.

V expedičním i přichystávacím segmentu skladu už lidé samozřejmě pracují, ačkoli i zde je velmi chladno (až minus 20 stupňů, s normální množství kyslíku ve vzduchu) a vybavení pracovníků tu připomíná zimní výpravy.

Jen pár metrů od mrazícího skladu (v oblasti bývalého brownfieldu) stojí další budovy samotné pekárny, kde La Lorraine provozuje několik pekárenských linek, odkud pak již hotové rozpečené pečivo putuje k prodejcům a zákazníkům.

Kromě toho tu vedení La Lorraine plánuje zprovoznit i vlastní hlavní balicí centrum na své pečivo, které by mělo být v těsné blízkosti mrazáku i samotné pekárny. Pohromadě by tam měl být celý pekárenský řetězec od přípravy pečiva, přes zamrazení až po balení a jeho expedici k zákazníkům, mezi nimiž jsou především velké obchodní řetězce (více zde).

Detaily o fungování automatického skladu mrazáku La Lorraine najdete tady

A pokud vás zajímá zima, tak tady je článek o tom, co znamenaly chladničky v dějinách lidstva: