Tohle připomíná trochu rečení, když to nejde silou, tak to jde větší silou. Mluvím o tom, že rozvoz zásilek drony zatím plošně nefunguje, a tak v Londýně přišly na řadu skutečné velké vrtulníky. Jejich výhoda je zřejmá: rychlost.

Společnost Deutsche post DHL začala na konci ledna v londýnské City bankéřům doručovat dopisy a zásilky z letiště Heathrow vrtulníkem. Touhle novou expresní službou se chce DHL vyhnout dlouhým zácpám na cestě do finančního centa City a nabídnout tak svým zákazníkům nový a rychlejší servis. DHL nabízí, že dokáže doručit obzvlášť důležité dokumenty například z New Yorku, Bostonu nebo Chicaga do londýnské bankovní čtvrti pouze do jednoho dne.

„Tato nová služba DHL Expres nabízí našim zákazníkům ještě větší rychlost a spolehlivost. Obzvlášť pro sektor finančních a odborných služeb znamená čas peníze, takže stále hledáme inovativní a efektivnější způsoby, jak doručit zásilky našich klientů,“ uvedl generální ředitel DHL Express Europe John Pearson.

Podobnou službu nabízí DHL od roku 2007 v New Yorku a od loňského jara v Los Angeles.

Vrtulník Bell 206 Jet Ranger, který firma pro zásilky má k dispozici (pro DHL jej provozuje společnost Heli-Charter), může převážet zásilky o hmotnosti až 300 kilogramů.

Abychom ale nebyli nefér, DHL nevyužívá jen velké vrtulníky. Soustředí se i na drony, v něž mnozí věří, že budou budoucností logistiky. DHL již od loňského léta drony testuje v ostrém provozu na severu Německa, kde s nimi doručuje zásilky na ostrov Juist v Severním moři.