Změna klimatu není vtip. To nejsou slova nějaké ekologické organizace, ale guvernéra Kalifornie Jerryho Browna. Dopady téhle změny vidí všude okolo sebe. Kalifornii trápí už čtvrtým rokem v řadě extrémní sucho. Stovky domácností už nemají přístup k vodě a jsou závislé na jejích dodávkách v kanystrech. Problém je ale zřejmý už při prvním pohledu na satelitní snímky tohoto amerického státu.Extrémní sucho vyžaduje extrémní opatření. Od začátku dubna proto Brown vyhlásil povinná nařízení k plošnému šetření vodou. Platí zákaz zalévání trávníků okolo domů. Zelené plochy města mají být osazeny rostlinami nenáročnými na vláhu. Také univerzity, golfová hřiště, muzea nebo i hřbitovy musí omezit svou spotřebu vody. Dodávky vody mají navíc zdražit, aby lidi motivovaly k úsporám.

Téměř 39 milionů obyvatel Kalifornie má podle Brownových plánů snížit meziročně spotřebu vody od 25 procent. A prostor pro to nejspíš je: zatímco v západní Evropě vychází průměrná spotřeba 120 litrů vody na osobu a den, v Kalifornii je to 450 litrů na osobu za den.

Žíznivé maso

Největší spotřebitelé vody ale nejsou logicky samotní jednotlivci. Neuvěřitelných 80 procent celkové spotřeby vody v Kalifornii totiž připadá na zemědělství. Toho se ale překvapivě nová nařízení k úsporám vůbec netýkají. To je samozřejmě cílem široké kritiky a propočtů toho, co je v zemědělství nejvíc „žíznivé“.

Naprosto s přehledem tabulku vede hovězí maso. Na výrobu jeho jednoho kilogramu je potřeba přes 15 tisíc litrů vody. Bezmála třikrát méně (ale pořád neuvěřitelně mnoho) vody je potřeba na jeden kilogram vepřového masa. Obecně vychází ze srovnání nejlépe ovoce a zelenina, ale i tady je „černá ovce“ – mango si žádá téměř čtyři tisíce litrů vody na vypěstování kilogramu tohoto ovoce.

V téhle interaktivní grafice LA Times si můžete prohlédnout (dooručujeme!) náročnost na vody dalších potravin, nebo kolik vody je potřeba například na jeden průměrný oběd.

Zajímavý je ale třeba i fakt, že mezi nejnáročnější plodiny na vody patří mandle – celkem 10 procent veškeré spotřeby vody v Kalifornii (která je celosvětově největším producentem mandlí) míří podle webu Slate právě na pěstování mandlí.

Tady najdete řadu podrobných článků, které se věnují stále aktuálnímu tématu sucha v Kalifornii.

A kdo má rád mapy, může si tady prohlédnout, jak se od roku 2011 mění mapa Kalifornie podle výskytu sucha. Jen opatrně, pohled je to alarmující.

 Zde najdete studii UNESCO o „vodní stopě“ u nejrůznějších zemědělských plodin.

A tady je zpráva z holandské univerzity Twente mapující spotřebu vody při produkci masa.