Na míru nemusí být jenom oblek, nebo třeba kolo. Na míru a podle přesných požadavků se dá postavit i kompletní distribuční centrum. Přesně tak, jak je tomu nyní u společnosti Netretail Holding, která provozuje jeden z největších českých e-shopů Mall.cz. V Jirnech u Prahy právě buduje moderní distribuční cetrum, které má splnit všechny požadavky této rostoucí společnosti.

Jak informoval web Lupa.cz celková investice do tohoto centra, které má být jedním z nejmodernějších v Evropě, dosáhne až půl miliardy korun. Nový sklad včetně dalších ploh bude zabírat v první fázi 30 tisíc metrů čtverečních (s možností rozšíření o dalších 20 tisíc metrů).

Tato obří investice do centra, které má být hodně založené na automatizaci a využití moderních technologií a jež bude postavené na míru Mall.cz, ovšem není čistě jen o českém trhu. Společnost, která rychle roste i v dalších středoevropských zemích, by tento typ logistického centra v budoucnu přenesla i do dalších oblastí, kde působí. „Bereme to jako naši unifikaci logistického řešení, které poté můžeme vzít a zkopírovat ho do Polska, Maďarska či kterékoliv jiné země,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Vít Endler pro Lupa.cz.

Právě díky zahraničním trhům se dařilo i v minulém roce Mallu výrazně zvýšit své tržby (loni zhruba o třetinu) a poprvé v dějinách téhle společnosti by mohly za uplynulý rok přesáhnout deset miliard korun. Firma se i letos chce dál soustředit na svůj růst v zahraničí. „Nechceme být „jen“ českým e-shopem, i když jsme jedním z největších. Naše ambice jsou evropské,“ vysvětluje Endler v citovaném rozhovoru.

Vstříc dalšímu růstu

Růst tržeb samozřejmě ale znamená i to, že firma prodává víc zboží, pro které potřebuje větší skladovací prostory. Loni tak zdvojnásobila své skladovací prostory v Polsku i v Maďarsku a letos to bude muset podle Endlera opět zopakovat. Dosud ale Mall.cz nikde nebudoval logistické centrum přesně sobě na míru ani tak moderní a velké, jak je tomu v případě současné stavby v Jirnech.

„Vůbec poprvé stavíme budovu, která je designovaná přímo pro Mall. Doteď jsme si vždy pronajali již postavenou budovu, kterou jsme si vždy nějak uzpůsobili tak, aby vyhovovala našim procesům,“ řekl pro Lupu.cz Endler. Díky tomu, že nové centrum bude vytvořené přesně podle potřeb téhle společnosti, zajistí si Mall.cz velmi efektivní řešení. Jakmile bude v Česku ozkoušené, může stejný model firma přenést i na své další trhy.

Větší skladovací prostor navíc umožní Mall.cz dál rozšířit svou nabídku a získat větší podíl i v dalších segmentech e-commerce, které zatím nejsou v Česku tak rozvinuté.

Více o tom, jak Mall.cz dosud rozšiřoval téměř každým rokem své skladovací prostory a o kolik se zvýší denní kapacita na expedici zboží, se dočtete tady na Lupa.cz.

O plánech Mall.cz a jeho dosavadních skladech v Česku si můžete víc přečíst na stránkách iHned.cz.