Tohle jsou neuvěřitelná čísla. Do pouhých 35 let se musí na světě vyrábět nejméně o 50 procent potravin víc, aby se podařilo uživit devět miliard obyvatel země. To je do roku 2050 pořádně ambiciozní úkol. Aby toho ale nebylo dost, klimatické změny tuhle potřebu ještě víc zkomplikují – odborníci ze Světové banky totiž očekávají, že zejména kvůli suchu i záplavám (daným změnami klimatu) se výnosy z polí sníží o čtvrtinu. Pokud se nezmění to, jak na světě produkujeme potraviny, bude potravinová bezpečnost (především pro nejchudší) v ohrožení.Jak na tom aktuálně s výrobou, spotřebou i plýtvání potravin na světě jsme, ukazují velmi jasně a názorně poutavé (a stále se aktualizující) infografiky na stránce World Food Clock. Infografiku, která sklidila pochvaly od odborníků i laiků, vytvořilo studio White Vinyl Design. A to co ukazuje, je neuvěřitelné: za pouhou minutu se na světě spotřebuje pět milionů tun jídla.

Dramatická čísla o plýtvání

Možná ještě víc šokující je ale další údaj – za stejnou dobu (tedy jednu minutu) se na světě vyhodí dalších 2,5 milionu tun potravin (šílené, že? Jak grafika ukazuje dál, 12 procent obyvatel světa je zároveň podvyživených). Přitom za zhruba pětinu vyhozeného jídla mohou sami spotřebitelé. V Evropě je tento podíl dokonce ještě vyšší a odpovídá zhruba 35 procentům.

Jenže tady nejde jen o to, jestli je tohle etické, jednoduše řečeno jde i o plýtvání spousty peněz a energie. O kolik přesně, ukazuje také zmíněná infografika – prý jde ročně o 750 miliard dolarů. Kromě samotných potravin stránky World Food Clock znázorňují ještě další údaje: například jak se vyvíjí spotřeba vody, půdy a dalších zdrojů a energií na produkci potravin.

Nedávno jsme tady na blogu psali o tom, jaký má dopad na produkci potravin rekordní sucho v Kalifornii.

A tady se můžete dočíst o letošní světové výstavě Expo 2015 v Miláně, jejímž hlavním tématem je právě potravinová bezpečnost na světě.

Jestli stejně jako my nemáte rádi plýtvání, podívejte se i na naší infografiku. Jednoduše ukazuje, jak se plýtvá v Česku.

Zdrojem pro vznik článku byla stránka infodesign.cz – konkrétně World food clock.