Je to asi měsíc, co jsme vám přinesli tady na blogu článek o inspirativních nápadech, které by neměly zapadnout. A to by nebylo, abychom zase nenarazili na řadu zajímavostí, o které se s vámi chceme podělit. Jestli vás to zrovna nebude inspirovat k novému podnikatelskému plánu, můžete alespoň bavit přátele a známé tématy, o nichž se zatím moc nemluví. Nový balíček inspirace se otevírá:1. Léto se blíží a otázku, jak a kam se vydat, řeší asi většina z nás. Řešení by mohl představovat slovenský futuristický vynález tzv. Ecocapsule . Jednoduše řečeno se jedná o mobilní domek pro dva lidi, který připomíná obrovské vejce. Ecocapsule je energeticky soběstačná – ze slunce a větru produkuje elektřinu a navíc sbírá dešťovou vodu, kterou filtruje. Autoři vidí jeho využití například právě pro cestování, ale i pro různé vědecké stanice či třeba jako dočasné bydlení v případě humanitárních katastrof. Víc informací o tomhle zajímavém projektu, který by se měl dostat na trh do konce roku, najdete například na webu Quartz .

2. Není to tak dlouho, co jsme se v tomhle článku zamýšleli nad tím, jak by se daly využívat staré vagony metra nebo dalších prostředků MHD. Mezitím se objevil další poutavý nápad. Tentokrát je z Havajských ostrovů, kde chtějí ze starých a už nevyužívaných autobusů stavět domky pro lidi bez domova. Více informací o tomhle inspirativním nápadu přináší například web Interesting Engineering .

3. Naše oblíbené téma je i 3D tisk, který bezpochyby za pár let změní nejen výrobní průmysl, ale i samotnou logistiku (více jsme o tom psali tady ). Jak je vidět, 3D tisk, jeho kvalita i využití se rozšiřují stále dál – nedávno tak vznikla plně funkční motorka inspirovaná modely Harley-Davidson. Vyráběla se na tiskárně tisíc hodin. Klasickým strojům sice ještě nemůže konkurovat – dosahuje rychlosti jen 25 km/h –, i tak ale stojí za pozornost.

4. Koho zajímají futuristické vize, neměl by si určitě nechat ujít tenhle článek na Gizmodo o tom, co se vyvíjí v Googlu. Například naše tělo může jednou být součástí strojů.

5. A když už jsme u léta a dovolených, stojí za pozornost i nový kufr od Samsonite a Samsungu. Cože je na něm tak převratného? Chytré už nemusejí být jen telefony, hodinky nebo třeba ledničky. Jak ukazuje tenhle nový vynález, chytrý může být i kufr. Díky integrovanému mikročipu je majitel kufru schopen přesně sledovat, kde jeho zavazadlo právě je. Propojením s telefonem také bude možné majitele na dálku upozornit v případě, že by se někdo snažil kufr neoprávněně otevřít. Samsonite chce dál pracovat na vývoji chytrých zavazadel, a v budoucnu by tak měl vzniknout i samohybný kufr, který bude sledovat svého majitele.