Celkem často se tu v poslední době věnujeme výrobě řízené na dálku. Ať už jde o 3D tisk, pro který stačí mít data a tiskárnu a pak už se dá konečný produkt vyrobit kdekoli, nebo třeba internet věcí, jenž podobně umožňuje řídit nejrůznější procesy na dálku. Cílem je hlavně zvýšit efektivitu a omezit plýtvání. Nejde ale jen o výrobní průmysl nejrůznějšího rázu. Podobné procesy a moderní technologie se prosazují i v oblasti zemědělství. A kde hledat v tomhle směru lídry? Jistě, to není moc složitá otázka. Využití technologií v zemědělství je zatím nejdál v zemi vycházejícího slunce. 
Japonské pole tak stále víc řídí senzory, čipy, cloudy a starají se o ně roboti. Problém tamního zemědělství totiž spočívá v tom, že se mladí lidé stěhují z venkova do měst, obživa z práce na polích je složitá, což zase souvisí s tím, že japonská produkce je proti okolním zemím, odkud se dovážejí potraviny, velmi nákladná. Na rozdíl od Evropy je v Japonsku stále ještě velká část zemědělské produkce v rukou rodin nebo malých firem. Bez následníků ale není budoucnost. Cestu ven ze začarovaného kruhu ukazuje technologická společnost Fujitsu

Ta se už několik let věnuje projektu nazvanému Akisai a implementuje ve spolupráci s místními farmáři nejrůznější moderní technologie do zemědělství a potravinářství tak, aby se zvýšila jejich efektivita, snížily náklady a zároveň nebylo potřeba tolik zaměstnanců. A ve výsledku aby se podařilo zajistit potravinovou bezpečnost pro budoucnost.

Jak uvádí například web Connect.cz , ukázkovým příkladem, jak se dají technologie využívat, je výrobce saké Asahi Shuzo. Díky spolupráci s Fujitsu instaloval v rýžových polích senzory, které měří a hlásí například teplotu, vlhkost vzduchu, nasycenost půdy a řadu dalších informací. Ty automaticky vysílá do centrálního cloudu, kde se propojí a kombinují s dalšími daty, jako je třeba aktuální předpověď počasí. „Díky těmto analýzám můžeme vylepšovat kvalitu rýže,“ popisuje šéf Asahu Shuzo. „Jeho farmáři a dodavatelé u sebe neustále nosí tablety a chytré telefony s nainstalovanými aplikacemi a okamžitě vidí, co se kde děje, jaké jsou prognózy, kde je třeba přidat a tak dále,“ píše se v reportáži Connectu. Pro sklizeň nebo údržbu na polích se budou využívat i roboti. Podobný přístup testuje Fujistu i s dalšími producenty.

Systém ale nemá zůstat jen u výrobců. Do budoucna se chystá propojení celého řetězce – od výrobce přes dodavatele až po obchodníka i zákazníka. To, že bude na jednom místě k dispozici celá paleta informací, navíc umožní i lepší využití energií nebo třeba vody. A samozřejmě že i logistika, skladování a doprava bude moci reagovat přesněji a bez zbytečného plýtvání!

Více informací o projektu Akisai najdete například zde nebo třeba tady.

A v tomhle článku na našem blogu se dozvíte, kolik jídla se na světě zbytečně vyhodí.

Tématu zajištění potravinové bezpečnosti se věnuje i letošní Expo, víc se o něm dozvíte zde.