Nestíhali jste přes léto sledovat všemožné aktuality a zajímavosti? Poj’dte se podívat s námi, co nás v posledních týdnech zaujalo. Inspirace není nikdy dost.

1. O elektroautech se toho už napsalo hodně. Hlavní problém pro jejich masovější využítí spočívá hlavně v potřebě častého dobíjení. Ve Velké Británii na to jdou od lesa a nyní testují silnici, která by elektroauta dobíjela automaticky v tu dobu, kdy by se po ní e-auto pohybovalo. Jak přesně to má fungovat, popisuje na svých stránkách Citylab.

2. Často tu píšeme o cyklistické dopravě ve městech, která by nám nejen zlepšila zdraví, ale i zefektivnila tok dopravy. Česko v tomhle není zrovna nejpokrokovější, ale i přesto se zdá, že se věci pomalu začínají měnit. Například se chystají takzvané cyklistické ulice nebo zóny, kde by měli lidé na kolech absolutní přednost a auta by směla jezdit jen dvacítkou.

3. Čas od času nějaký nadšenec postaví unikátní prototyp letadla, které je šetrné k životnímu prostředí. Zajímavé ale je, že speciální tým, který se věnuje takovému vývoji, mají třeba i v Airbusu. Jeho elektroletadlo E-Fan, jež Airbus představil poprvé před rokem, už má za sebou první úspěch. Tenhle malý letoun, který pohání minilithiové baterie, totiž překonal cestu z francouzského Calais do Lyddu ve Velké Británii. O E-Fan asi ještě uslyšíme.

4. V poslední době se také stále častěji řeší, jak uživit planetu a rostoucí počet obyvatel. Navíc do celého tohoto problému ještě zasahuje sucho v mnoha světových regionech. Jednou z možností by tak třeba mohlo být pěstování rostlin v umělých farmách, kde jsou místo slunce LED diody. Jak přesně to vypadá, se můžete podívat sem.

5. Velká letiště se dál rozrůstají, stačí se podívat třeba do některých arabských zemí nebo Číny. Nemusí ale vždycky růst jen na zemi do plochy. Jeden student přišel totiž s novým konceptem letiště vybudovaného nad městem. Podívejte se, jak by podle jeho vize mohlo vypadat letiště ve Stockholmu.

A tohle je hit na konec! Jestli jsme všichni už zpátky z dovolených, je na čase podívat se, jak si cestování užily naše kufry a batohy. Určitě jste nad tím už taky přemýšleli. Podívejte se sem na „divokou story“ zavazadel, která začíná ve chvíli, kdy je odevzdáte na check-inu.

Díky za pozornost a brzy zase s další dávkou inspirace a zajímavostí ze světa logistiky u nás na blogu!

PS: Předchozí „díly“ téhle minisérie najdete tady a taky tady.