Švédsko stojí za pozornost. A to nejen kvůli krásné přírodě nebo severskému designu. Jak už víte, nemáme rádi plýtvání, a zdá se, že ve Švédsku to vidí podobně a hledají cesty, jak fungovat efektivněji. Poté, co ve Stockholmu oznámili, že se otevře první sociální supermarket pro chudé, přišla ze severu další zajímavá zpráva.

Speciální expertní skupina tamní vlády totiž nyní bude zkoumat, jestli by nebylo vhodné zavést speciální daň na maso, masné výrobky a také na ryby. S nápadem původně přišla iniciativa Švédské potravinové a environmentální informace , jejíž představitelé tvrdí, že zdražení masa by mohlo pomoci nejen životnímu prostředí, ale i domácím zemědělcům. Jak píše zpravodajský web Local.se, pro rostlinnou výrobu je zapotřebí ke stejnému objemu produkce jen desetiny půdy, kterou vyžaduje chov zvířat a živočišná výroba. To by mělo přispět k udržitelné a konkurenceschopné potravinové produkci. Navíc díky tomu, že by se snížily plochy využívané pro živočišnou výrobu, by se tato „volná“ plocha mohla využít například pro výrobu biopaliv. A tím se dostáváme k druhé, důležitější pointě: tím, že by Švédsko dokázalo vyrábět více biopaliv, by snížilo svou závislost na uhlí.

Že nejde o nijak bláznivou vizi, ale nápad, který je třeba brát vážně, potvrdila švédská ministryně pro strategické plánování a témata budoucnosti Kristina Perssonová. Ta nechala sestavit skupinu odborníků, kteří nyní budou návrh zkoumat. Pokud potvrdí to, co tvrdí zmíněná iniciativa, chce Perssonová navrhnout, aby vláda maso skutečně zdražila. Ostatně není to poprvé, co se Švédsko zabývá návrhem na zdražení masa. Jak píše Aktuálně.cz, tamní zemědělská komora už podobný návrh prosazovala plošně pro celou Evropskou unii. Nakonec ale návrh evropským parlamentem neprošel.

Z masa a masných výrobků možná brzy bude luxusní záležitost nejen ve Švédsku, ale i v americké Kalifornii. Proč? To se dozvíte v tomhle příspěvku.

Plýtvání a potravinová bezpečnost byly i hlavním tématem letošního Expa v Miláně, jak se můžete dočíst tady.