Amazon je znám tím, že má takřka neustále velké plány. Na rozdíl od mnoha jiných společností ale tahle americká společnost Jeffa Bezose své plány i postupně realizuje. Aktuální příklad je možné vidět v Německu, kde Amazon hodlá převést do reality své sliby ohledně doručování zboží zákazníkům během pár hodin. Jak informoval například web Internet World, se svou „Citylogistik“ začne nejprve v Mnichově. Kdo si objedná rychlé doručení zásilky, měl by ji obdržet v řádu málo jednotek hodin (to v tom horším případě, ideální varianta počítá s doručením do hodiny).

Samozřejmě, aby firma mohla svůj slib v oblasti, kde žije (včetně aglomerace) přes dva miliony lidí (a to i v německém srovnání s velmi dobrými příjmy), dodržet, potřebuje zde nové skladovací kapacity. Podle deníku Süddeutsche Zeitung tak Amazon pro tyto účely chystá dvě nová logistická centra, z nichž jedno má být přímo na území Mnichova a druhé, o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních, vznikne v nedalekém Olchingu.

Jak ovšem bývá u Amazonu zvykem, sám si nechává vyjádření na později a k těmto informacím jeho mluvčí na dotaz novinářů uvedl pouze to, že ke spekulacím se firma nevyjadřuje. Podle jednoho ze zaměstnanců Amazonu, který si nepřál být jmenován, je ale tento projekt již jistý, a dokonce by měl v Mnichově a blízkém okolí začít fungovat ještě letos. To se sice možná nestihne, jisté však je, že „městská logistika“ je téma, které se v Amazonu v posledních měsících intenzivně řeší. Dokládá to mj. fakt, že podle obchodního rejstříku si již Amazon v Mnichově nechal registrovat značku Amazon City Logistics a také hledá zaměstnance pro nové sklady.

Amazon je v poslední době velmi aktivní také v Česku. Kromě dokončení obřího logistického centra v Dobrovízi (pro obsluhu zákazníků na západních trzích) tu nyní má i nové kancelářské centrum pro své IT služby a prý chce získat další skladovací kapacity, v nichž by měla firma vyřizovat reklamace zákazníků ze západní Evropy.

Pokud ještě nemáte Amazonu dost, pod tímto odkazem najdete další články, ve kterých jsme o téhle společnosti psali.

A tady se můžete dočíst, jak Amazon rozpoutal ofenzivu v městské logistice.