Mladší sourozenci často čelí riziku, že zůstanou ve stínu úspěchu svých starších bratrů či sester. A když je vaším sourozencem jeden z nejzajímavějších podnikatelů a (jak se s oblibou říká) vizionářů světa, je to o to těžší.

O miliardáři Elonu Muskovi jste už určitě slyšeli. Za pozornost ale stojí i jeho mladší bratr Kimbal Musk. Zatímco starší z bratrů Elon (majitel Tesly či SpaceX) se snaží změnit svět dopravy, Kimbal má ambice změnit to, co a jak jíme.

První velké peníze Kimbal vydělal, když mu bylo pětadvacet. Tehdy spolu se svým bratrem Elonem prodal za 300 milionů dolarů technologickou společnost Zip2. Od té doby se ale hlavní Kimbalův záběr přesunul z technologií k něčemu s mnohem delší tradicí: vaření a jídlu. Opustil Silicon Valley (to nic nemění na tom, že je členem představenstva Tesly Motors i SpaceX), vyučil se kuchařem a pustil se na dráhu „vizionáře“ amerického kulinářského světa. Jeho cílem je, aby Američané jedli zdravěji a aby jejich potraviny vznikaly udržitelnějším způsobem. To ovšem neznamená, že by zároveň nemohl vydělávat peníze.

Postupně otevírá vlastní restaurace (The Kitchen), která odebírají suroviny od lokálních farmářů, a snaží se založit svůj dodavatelský řetězec na spolupráci s dodavateli kvalitního a zdravého jídla. „Jedna z největších výzev je získat víc farmářů, kteří by měli skutečné potraviny,“ cituje mladšího z bratrů Muskových web Fastcoexist.

A samozřejmě pro skutečné, lokálně pěstované potraviny potřebuje nadchnout i potenciální zákazníky. Musk na to jde, jak se říká, od píky. Založil neziskovou organizaci The Kitchen Community, s jejíž pomocí se snaží budovat školní minizahrady, v nichž se mají americké děti učit, kde se pěstuje zelenina a ovoce. „Tyhle děti nemají ani ponětí o tom, odkud se bere maso, které jedí. Nevědí třeba ani to, kde se vzala mrkev,“ říká Kimbal Musk s tím, že díky malým zahrádkám u škol se děti tohle mohou dozvědět – a zkušenosti prý zatím ukazují, že to je jako malý zázrak.

Cílem projektu je vysvětlit nové generaci, kde se bere jídlo, co je nutričně hodnotné, a proč stojí za to se zajímat, odkud potraviny jsou a jaký je jejich výrobní řetězec. Musk doufá, že se mu podaří změnit potravinovou kulturu ve stovce měst; dosud jeho organizace stojí za vznikem více než 250 malých školních či komunitních zahrad. A nový velký cíl situoval do Chicaga, kde zamýšlí, s podporou města, vytvořit do tří let na dvě stě zahrad.

O tom, že je lepší koupit lokální mrkev než třeba růži z Afriky, jsme přesvědčeni i my. V téhle parádní infografice k tomu najdete víc informací.

V tomhle článku pak najdete další informace o Kimbalu Muskovi a jeho zajímavých projektech.

A tady si můžete pročíst zajímavý profil mladšího z bratrů Muskových.