Logio  investovalo do 12,5% podílu v nově vzniklém startupu, jehož mozky jsou přední čeští odborníci na analýzu dat Vojta Roček, Filip Doušek a Peter Fedoročko. Díky Stories se naše portfolio obohatí o unikátní nástroj, zaměřený na analýzu firemních dat a jejich interpretaci. 

stories trio

Startup Stories vzniká jako reakce jeho zakladatelů na špatnou situaci firem v oblasti zpracovávání vlastních i zákaznických dat. Firmy je neumí efektivně využít pro další obchodní kroky, ale i předcházení problémů, které data signalizují ještě předtím, než reálně nastanou.

“Většina firem není schopna analyzovat obrovské množství dat, která se k nim dostávají. 95-99 % je zcela nevyužito. Big data se pro ně paradoxně stávají problémem, protože si s nimi neumí poradit a v konečném důsledku je spíše zahlcují a zpomalují,”  – Filip Doušek, Stories

 

Automatický destilátor informací z nekonečného množství dat

Jedním z klíčových benefitů této cloudové služby je to, že na základě dat nepřetržitě hledá, kde je největší potenciál ke zlepšení prodejů a kde naopak nečinnost působí finanční škody. Stories může vykrýt velkou část agendy analytického oddělení firmy, které se může zaměřit na práci se samotnými výsledky.

stories 1

“Firma je díky Stories například schopna zjistit, že za sníženou prodejností nápoje není příchuť, ale třeba i nevhodný obal, což je informace, kterou by na základě pouhé intuice firma nikdy nezískala.” – Vojta Roček, Stories

Pro FMCG klienty Stories určuje mimo jiné nejvýznamnější trendy na trhu a jak si vůči nim stojí jejich produkty. Současně zachycuje kroky, které dělá konkurence a u kterých zákazníků je největší potenciál. “Pro jednu známou módní značku zase detekujeme, jaké barvy a materiály se budou prodávat v příští sezóně. Celosvětové trendy není tak těžké najít, ale my jim pomáháme vyznat se i v rozdílech mezi trhy,” popisuje činnost Stories Doušek.

 

Využití Stories pro lepší propojení dodavatelských řetězců

Spojením s Logiem tak vznikne silná skupina zabývající se řízením firem pomocí dat.

V Logiu věříme v celostní řízení firem a v komplexní rozhodování manažerů. Správně řízená firma se tak opírá o data, intuici i získané zkušenosti, které se doplňují. Zaujalo nás velké množství příležitostí, které Stories dokáže ve firmách identifikovat a přitom pouze pár z nich označit jako skutečně důležité. A to je přesně to, co dnešní manažeři potřebují.” – David Svatoš, CFO Logio

 

Se Stories bude pracovat každý konzultant Logia, jehož zákazníci tak budou mezi prvními, kdo službu bude moci vyzkoušet. Na základě libovolných dat jsme díky unikátní aplikaci schopni zjistit, v jaké situaci se klient nachází, kde dochází k případným nedostatkům, a jaké aktivity by firma měla vyvinout pro maximalizaci svého potenciálu.

storiesFotografie: alesco.cz