Dva z námi podporovaných projektů se dostaly do TOP 10 českých start-upů  v oblasti umělé inteligence a neuronových sítí, které dle Forbesu stojí za to sledovat, a které snesou nejpřísnější srovnání se zahraničím.

A o jaké konkrétně jde?
Klikněte na obrázek pro zvětšení

Stories

Společnost Stories tvoří trojice datových odborníků Filip Doušek (ex-Mibcon), Peter Fedoročko (ex-MSD) a Vojta Roček (ex-Rockaway). Jedná se o datový startup s cílem radikálně změnit řízení velkých firem. Věří, že korporacím dnes nechybí data nebo další možnosti jejich ručního zpracování, ale nástroj, který ze záplavy pohledů vybírá automaticky ty finančně podstatné a dává možnost s nimi dále pracovat napříč týmy.
Více o jejich “šelmostroji” se dozvíte na jejich webu.
Filip s Vojtou představovali Stories na naší loňské konferenci ÚL16. Jejich vystoupení vzbudilo v sále skutečně bzukot jako v úle.


Yieldigo

Yieldigo je další podporou české start-upové scény. Je to společnost zaměřená na optimalizaci cenotvorby a předpovídání budoucích prodejů v retailu. Jejími zakladateli jsou matematici David Klečka, Radim Dudek a softwarový inženýr Jiří Psota. To, co dělá z Yieldigo unikátní systém, je komplexní porozumění rozhodování zákazníků, schopnost jejich chování předpovídat a samostatně exekuovat výsledky matematické analýzy.
O “kapesním vědci pro maloobchodníky” se dozvíte více informací na yieldigo.com.

GoodAI

Startup Marka Rosy, který se snaží vyvinout umělou inteligenci, která se bude učit stejným způsobem, jako lidský mozek, sice nepatří mezi naše startupy, ale jejich snaze rozhodně fandíme. I proto Marek vystoupil na naší předloňské konferenci ÚL15.