Po Black Friday a Cyber Monday se slaví dnes, 27. listopadu, Giving Tuesday! Nejštědřejší den v roce. Tento svátek dárcovství se slaví ve více než 150 zemích světa. Po celém světě se den dárcovství slaví již od roku 2012, ale do Česka přišel teprve v roce 2016 pod hlavičkou Asociace společenské odpovědnosti. Během chvíle se stal globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Necelý měsíc před Vánoci, v záplavě nákupů, slev a konzumu je hezké také na chvíli myslet na ty, kteří v životě měli méně štěstí než my.

To, jak se zapojíte, je jen na Vás. Přispějte na některou z charit, neziskových organizací, pošlete DMS, zajděte do domova seniorů zvednout přítomným náladu, kupte dárek prostřednictvím projektu „Ježíškova vnoučata“ nebo ze „Stromu splněných přání“. Jestli nemáte „oblíbenou“ neziskovku, vyberte nějakou novou nebo se nechte inspirovat námi – filantropická činnost je v Logiu silně zakořeněna a každý rok přispíváme hned několika organizacím. Například letos jsme splnili dětské přání a Karolínka se podívala do Paříže, dlouhodobě podporujeme také organizaci Junák – českého skauta, Cestu domů – provozující domácí hospic a poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny. Prostřednictvím nadace Women for Women jsme také zajistili školní obědy pro potřebné děti. Dále také podporujeme UNICEF, Člověka v tísni, několik hospiců, dětských domovů a mnoho dalších menších neziskových organizací. Jsme také zapojeni do iniciativy „Můžeš podnikat“, která se snaží inspirovat mladé lidi k podnikání. Nutno ještě také dodat, že pomoc je u nás i velmi osobní, například jsme s organizací Zachraň jídlo“ paběrkovali – což je jeden ze způsobů, jak snížit množství vyhozeného jídla. Jde o sbírání plodin, které by zůstaly po sklizni na poli či v sadu. Sesbírané plodiny se poté darují do tzv. Potravinové banky. Samozřejmě se také v celé firmě recykluje, nepoužíváme jednorázové nádobí (ani na větších akcích) a zkrátka se snažíme neplýtvat.

Na závěr pro Vás máme ještě tip – pokud Vás zajímá dárcovství online (které se v posledních letech využívá stále více) a chcete se podívat na zajímavá čísla, navštivte stránku Fóra dárců, což je jediný celorepublikový spolek zastřešující dárce v České republice.

Vidíte tedy, že na výběr je mnoho organizací s velmi různorodým zaměřením a Vy si můžete vybrat tu, která je Vám nejblíže. Tak která to tedy bude?